Stmelovací kurz šesťáků

I letos se žáci šestého ročníku zúčastnili tradičního stmelovacího kurzu. Ve dvou dnech vyhrazených pro sportovní, ale i prožitkové a logické hry a aktivity se naši žáci zdokonalovali v dovednostech, jako jsou spolupráce, komunikace, kreativita a naslouchání.

Z více než dvaceti her a aktivit, které byly realizovány v průběhu adaptačního kurzu, u žáků jednoznačně nejvíce zabodovala hra Vejconaut, při které museli v týmech zkonstruovat přistávací modul, který by pomohl Vejcovi přežít přistání z velké výšky. I přes drobnou nepřízeň počasí se celodenní program i nocování ve škole vydařily a žáci hodnotili akci kladně. Děkuji za spolupráci celému realizačnímu týmu a věřím, že tento kurz pomohl žákům nastartovat nová přátelství, zlepšit třídní kolektiv a také poznat se s novou třídní učitelkou, která žáky povede druhým stupněm. Nejen jim přeji klidný nadcházející školní rok 2019/2020.

Bc. Martin Vencel, školní psycholog