Škola v přírodě – projektový den – 2. stupeň

V pondělí 16. září 2019 čekalo na všechny žáky naší školy tak trochu jiné vyučování. Se svými třídními učiteli se vydali poznávat nebližší okolí svého bydliště a města Otrokovice.

Děvčata a chlapci z 6. ročníku dojeli společně trolejbusem do Malenovic a každá třída se k cíli tohoto dne – zlínskému majáku – vydala svou vlastní cestou. VI. A pokračovala kolem malenovského hradu a dále lesem až na vrchol Tlusté hory, kde se tyčí stožár televizního vysílače. Žáci VI. B šli pomalejším tempem a dominanta našeho regionu se jim ne a ne přiblížit. A tak si cíl projektového dne změnili na společný pobyt v přírodě.

Pro naše sedmáky začal projektový den trochu dramaticky, protože jejich plány jim nabouraly dopravní komplikace v našem městě. Původně chtěli jet autobusem na Baťov a odtud pěšky na Žlutavu. Ale MHD v Otrokovicích tento den nefungovala tak, jak má, tak se paní učitelky se svými žáky rozhodly jet autobusem až na Žlutavu. Zde obě třídy navštívily místní farmu se zvířátky a zpět do Otrokovic se vydaly pěšky.

To žáci 8. ročníku se s žádnými problémy během své vycházky k poutnímu místu nemuseli potýkat. V Malenovicích za obchodním centrem pokračovali nejprve polní a pak lesní cestou až ke studánce u Svaté vody. V lese si stihli vyzkoušet i stavbu provizorního přístřešku a radovali se z hřibů, které po cestě nacházeli. Také milý oslík, kterého potkali, jim zpestřil pobyt v přírodě.

Deváťáci se na tento den také velmi těšili a zodpovědně se na něj také připravovali. Jejich úkolem bylo připravit program pro své nové kamarády z prvních tříd. Holkám a klukům z devítek se podařilo připravit dvacet stanovišť s nejrůznějšími úkoly, které prvňáčci nadšeně plnili.

Mgr. Miroslava Málková, organizátorka projektového dne