Akce ŠD: Návštěva u hasičů

V pátek 13. září se již tradičně otevřely brány HZS Otrokovice pro širokou veřejnost, a tak jsme této možnosti využili i my v naší družině.

Děti z I. a II. oddělení se vydaly za poznáním nelehké práce hasičů hned po obědě, tak měly dost sil na prohlédnutí techniky i zázemí hasičů, na vyzkoušení přilby či kladení nekonečných otázek a dotazů … A protože se jednotka právě vrátila z výjezdu, kde měla za úkol zlikvidovat nebezpečné vosy, viděli jsme i takové vybavení, spolu s odchytovou sadou pro zvířata (zatoulané psy, hady …). Ani jsme nedýchali, když nám na závěr exkurze hasiči předvedli výsuvný žebřík s plošinou, který měří 37 metrů. Domů jsme odcházeli s obdivem a respektem ke každodenní náročné práci našich hasičů, kterým jsme namalovali a předali pár hezkých obrázků.

Děti a paní vychovatelky Hana Ficková a Renata Dovrtělová