7. ročník Memoriálu Mgr. Jiřího Ševčíka

Dne 27. září 2019 k nám přijeli naši přátelé ze Základní školy Pavla Demitru z Dubnice nad Váhom, aby se zúčastnili sportovního klání pořádaného jako vzpomínku na pana učitele Ševčíka, oblíbeného učitele-tělocvikáře ZŠ Trávníky Otrokovice.

Sportovní setkání bylo zahájeno v tělocvičně školy zdravicí paní ředitelky Mgr. Evy Horňákové, místostarosty Ing. Petra Ťopka a ředitelky družební školy. Promluvila také paní Ševčíková, která projevila velkou spokojenost s pořádáním memoriálu na památku zesnulého manžela. Nakonec zazněly statní hymny. V tělocvičně zůstali žáci a žákyně, kteří hráli florbal a přehazovanou a fotbalisté se odebrali na stadion TJ Viktorie Otrokovice.

Ve florbalovém utkání mladších žáků projevili větší sehranost a nasazení žáci z Dubnice a zvítězili poměrem 10:7. První utkání v přehazované dívek s převahou ovládla hostující děvčata v poměru 2:0 Utkání starších dívek mělo bojovný průběh s velkým nasazením obou celků a z konečné výhry 2:0 se radovala děvčata z Trávníků.

Zápas v malé kopané starších chlapců 7. – 9. tříd měl velmi dobrou sportovní úroveň a byl do poločasu vyrovnaný. V druhé půli se projevila lepší kondice chlapců ze Slovenska a také fakt, že ve výběru měli více starších žáků. Naši žáci nakonec prohráli 4:1, ale jejich výkon a snaha zaslouží pochvalu. Všechna utkání probíhala v přátelském duchu a v rámci pravidel sportovního chování.

Na závěr sportovního dopoledne proběhlo vyhlášení a předání diplomů a pohárů s upomínkovými předměty. Následoval společný oběd, družební povídání s výměnami čísel na mobil a loučení s kamarády ze Slovenska.

Podle ohlasu žáků obou škol, učitelů i fanoušků se toto družební setkání povedlo a všichni se těší na další společné družební akce.

Za předmětovou komisi Tv ZŠ Trávníky Radomír Schoř