Pasování na čtenáře

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 jsme se v rámci celostátní akce Týden knihoven zúčastnili slavnostního pasování žáků druhých ročníků na čtenáře. Slavnostní akt se konal v obřadní síni Městského úřadu v Otrokovicích.

Žáci se zatajeným dechem sledovali příchod královny, kterou ztvárnila paní starostka Hana Večerková. Nejprve složili čtenářský slib, kde se zavázali, že se o knihy budou dobře starat, a poté je královna mečem pasovala na čtenáře. Od pracovnic knihovny dostal každý žák vlastní průkazku do knihovny a drobný dárek. Všem dětem se pasování velice líbilo a věříme, že v nich i díky této krásné akci zájem o knihu nadále přetrvá. Děkujeme paní starostce a pracovnicím knihovny za přípravu této akce a našim malým čtenářům přejeme mnoho krásných chvil strávených nad stránkami knih.

Za 2. třídy zapsala Mgr. Michaela Svobodová, třídní učitelka II. B