Co se u nás děje, aneb informace ze školní družiny

Letošní podzim je v naší školní družině plný nejrůznějších akcí a aktivit. V září jsme ukazovali prvňáčkům, jak to v družince funguje, kde máme jaké hračky i jak trávíme společný čas. Byli jsme si prohlédnout stanici profesionálních hasičů v Otrokovicích a navštívili jsme výstavu IQ play.

Říjen jsme prožili s „panem Dubínkem“. Sledovali jsme proměny přírody z léta na podzim a celé naše pozorování vyvrcholilo velkou soutěží ve školní zahradě a na hřišti. Určitě nesmíme zapomenout na pravidelné návštěvy dopravního hřiště a cvičení v rámci Zdravého pohybu do škol, které nás letos hodně baví. Protože měnící se počasí moc nepřeje aktivitám venku, trávíme více času uvnitř, kde si hrajeme, malujeme a tvoříme z nejrůznějších materiálů. Novinkou jsou Hudební chvilky. Poznáváme známé melodie, zpíváme a učíme se používat různé druhy bicích nástrojů.

V listopadu budeme mít „Drakiádu“ a určitě vám dáme vědět, kde všude jsme draky objevili. Doufáme, že budou „Všude kam se podíváš".

Vychovatelky ŠD