Výchovný koncert 4. a 5. tříd

Dne 25. října se 4. a 5. třídy zúčastnily výchovného koncertu ve Filharmonii Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Na programu byl komorní koncert čtyř mladých umělců s názvem Prague Cello Quartet. Každý člen je profesionálním violoncellistou pražské hudební akademie.

Žákům předvedli srozumitelnou formou, že se dá klasická hudba poslouchat i v jejich věku. Zahráli převážně filmové melodie, například soundtrack k filmu Piráti z Karibiku, James Bond nebo Schindlerův seznam. Do programu také zapojili děti dáváním různých hádanek. Účastníci se také podíleli na vytvoření smyšlené pohádky, ke které hudebníci pak dotvořili hudební doprovod.

Program se všem líbil. Chválíme také děti, že svým chováním a slavnostním oblečením přispěli k příjemné atmosféře.

Mgr. Dana Staňková, třídní učitelka IV. B