Výstava LEGO

Ve středu 13. listopadu navštívila třída IV. B výstavu LEGO. Výstava se uskutečnila v budově Alternativy Zlín.

Po uvítání si děti společně prohlédly zajímavé výrobky z Lega. Nejzajímavější bylo auto, které bylo vyrobeno z pozlacených dílů v ceně 85 000 Kč. Poté se děti rozdělily do skupin a začaly vyrábět podle své fantazie. Jelikož stavebnici většina zná, tak nebylo složité něco hezkého vyrobit.

Po výstavě se třída přesunula k budově 21 – „zlínský mrakodrap“. Výtahem všichni vyjeli do nejvyššího patra budovy a přešli na vyhlídkovou terasu. Odtud byl Zlín jako na dlani. Trošičku výhled kazila okolní mlha. Posledním zajímavým bodem exkurze bylo prohlédnutí pojízdné kanceláře šéfa firmy Baťa. Nejvíc se děti divily, že tam neměl na stole počítač. Dnešní děti si to nedovedou představit.

Vzhledem k tomu, že obsahem učiva vlastivědy jsou kraje a krajská města, tak návštěva Zlína byla moc užitečná.

Mgr. Dana Staňková, třídní učitelka IV. B