Vítězka soutěže Co pro mě znamená svoboda je z naší školy

Město Otrokovice, odbor školství a kultury vyhlásilo v září pro žáky otrokovických základních škol a víceletého gymnázia literární soutěž Co pro mě znamená svoboda. Na naší škole se do této soutěže zapojilo 22 žáků osmých a devátých tříd.

Slavnostní vyhlášení vítěze proběhlo 14. listopadu 2019 v Otrokovické Besedě. Z každé školy bylo nominováno 5 nejlepších prací. Z naší školy to byly práce Michala Česala a Kateřiny Mrázové z VIII. B, Justýny Mikelové a Ondřeje Lapčíka z IX. A a Natálie Ježové z IX. B. Všichni žáci byli za své práce odměněni. Absolutním vítězem mezi všemi školami včetně gymnázia se stala žákyně naší školy Kateřina Mrázová z VIII. B, která napsala povídku z období před rokem 1989. Máme z toho velkou radost a Kateřině blahopřejeme. Všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, za jejich aktivitu děkujeme.

Mgr. Oldřiška Vobrová, vyučující českého jazyka