Naše žákyně třetí v OP ve florbalu

Dne 15. listopadu 2019 bylo sehráno finále OP ve florbalu mladších i starších žákyň na ZŠ Mánesova v Otrokovicích. Naše škola ZŠ Trávníky vyslala na toto klání družstva obou kategorií.

Mladší žákyně se utkaly nejprve se ZŠ Fryšták a podařilo se jim uhrát po usilovném boji remízu 1:1. Druhý soupeř ZŠ Slušovice však byl nad jejich síly a díky problémům v obranných činnostech děvčata prohrála 5:0. 3. místo v OP je však úspěchem a získané zkušenosti s hrou na velkém hřišti jsou k nazaplacení. Družstvo nastoupilo ve složení Michaela Nováková, Linda Zatloukalová, Ina Václavíková, Natálie Přikrylová, Michaela Jánská, Lucie Šímová, Nikol Žitná a Natálie Sukopová.

Turnaj starších žákyň byl rozdělen do dvou skupin. Naše holky měly za soupeře ZŠ Fryšták a ZŠ Mikoláše Alše. Se ZŠ Fryšták remizovaly 1:1 v krásném rychlém utkání a celé natěšené pak překvapily sami sebe a vyhrály nad školou Mikoláše Alše ze Zlína 2:1, což zajišťovalo postup do finále. Tam však narazily na vyspělá družstva ze ZŠ Mánesova a Gymnazia Zlín a oba zápasy prohrály shodně 4:0. Značně vyčerpané z odehraných utkání byly nakonec spokojeny s pohárem za 3. místo v OP a hlavně s fungováním kamarádského kolektivu.

Dobrou reprezentaci školy zajišťovaly: Markéta Račická, Hana Vodicová, Zuzana Mišurcová, Veronika Šafářová, Anna-Marie Vyoralová, Veronika Šrámková, Natálie Juřenová, Nikol Chrástková a Paula Bartolomeu.

Radomír Schoř, učitel Tv