Návštěva Experimentária aneb učení hrou v praxi

Když jsme se dozvěděli, že nás, prvňáčky, pozvali učit se do Experimentária, velmi nás to překvapilo. Proč nás zvou na střední školu? A do místa, jehož název neumíme ani pořádně vyslovit? Byli jsme zvědaví a hlavně plní očekávání.

Když konečně nastal ten den, vydali jsme se ráno autobusem na Baťov na SPŠ Otrokovice. Celou cestu jsme se těšili, co nás čeká. Když jsme přišli na místo, přivítal nás pan Otakar Pancner a paní lektorka Lenka Klimánková.

A co jsme vlastně dělali? Stavěli. Stavěli z lega. Ale ne jen tak něco obyčejného. Stavěli jsme město, stavěli jsme mosty, věže, a dokonce i elektrárnu.

Lego máme všichni rádi, a tak nás práce velice bavila. Navíc jsme se dozvěděli zajímavé věci z historie, architektury, topografie a energetiky. Ano, a dokonce už i víme, co ta dlouhá cizí slova znamenají. S paní lektorkou Klimánkovou jsme kromě stavění hráli hry, učili se básničky, povídali si o Karlu IV. Na závěr nám pan Pancner pustil model vláčků – což bylo senzační, a také jsme se dívali na pohádky v minikině, které na SPŠ Otrokovice také mají.

Paní učitelka nám slíbila, že se jistě do Experimentária ještě někdy vypravíme. Už teď se těšíme!

Žáci I. C a paní učitelka Mgr. Lenka Onderková