Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Umět cizí jazyk je v dnešní době nutnost. Tuto skutečnost si uvědomují i žáci naší školy a pilně se učí angličtině, němčině či ruštině. Vědomosti si pak ověřují v praxi nejen v hodinách s rodilým mluvčím, ale i v jazykových olympiádách a na zahraničních zájezdech.

A že se dovedou domluvit, za to hovoří výsledky okresního kola konverzační soutěže v angličtině, která se konala dne 10. února na Gymnáziu Jana Pivečky ve Slavičíně. V kategorii 8. a 9. ročníků naši školu úspěšně reprezentoval žák IX. A Richard Winter, který si změřil síly s dalšími 19 žáky základních škol Zlínského kraje. Soutěž prověřovala nejen gramatické znalosti, ale také schopnost porozumění poslechu a obratnost v improvizované konverzaci na dané téma. V silné konkurenci se Ríša umístil na krásném 4. místě.

Mgr. Pavlína Šindelářová, učitelka cizích jazyků