Projekt EDISON

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Projekt EDISON je projektem společnosti AIESEC, což je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě (text převzat ze stránek společnosti AIESEC).

Naši školu navštívili 3 studenti, a to Yu Ching Huang (Taiwan), Dhruv Kumar (Austrálie) a Nicolas Satria Samosir (Indonésie). V hodinách předvedou žákům prezentace o svých zemích, kulturních odlišnostech a zajímavostech a odpoví jim na otázky, které si žáci mohou připravit.