LVK 2020 aneb stihli jsme to taktak

Ve dnech 9. – 13. 3. 2020 se žáci šestého ročníku vydali na lyžařský výcvikový kurz, který se tentokrát konal na hranicích se Slovenskem, ve Skicentru Kohútka.

Když jsme odjížděli z Otrokovic, nebylo po sněhu ani památky, ale v beskydských kopcích ho bylo ještě dostatek. Po příjezdu a ubytování ve srubech jsme se rozdělili do družstev, a tím začal první den našeho pětidenního výcviku. Lyžaři začátečníci v prvních dnech trénovali na cvičném svahu s lanovým vlekem, kde se učili základním lyžařským dovednostem. Pokročilejší lyžaři využívali sjezdovek různé náročnosti. Ve čtvrtek dopoledne si děti na závodech ve slalomu vyzkoušely, co se za ty čtyři dny výcviku naučily a jak se zdokonalily. Ve čtvrtek se také téměř všichni vyvezli sedačkovou lanovkou, která byla pro spoustu z nich velkým zážitkem.

Každý večer byl pro děti přichystaný program buď formou prezentace, kde se seznámily se základními pravidly FIS a s první pomocí na horách, nebo si zahrály nejrůznější hry ve společenské místnosti. Ve čtvrtek večer si děti zatrsaly na diskotéce.

Páteční dopoledne jsme věnovali balení a závěrečnému zhodnocení celého kurzu. Vyhlásili jsme výsledky čtvrtečního slalomu a ceny jsme udělili i za nejlépe uklizený dívčí a chlapecký pokoj. Po výborném smaženém sýru s hranolky jsme se vydali na zpáteční cestu domů. U autobusu nás již netrpělivě vyhlíželi rodiče s paní ředitelkou a krom nich na nás čekala také zavřená škola, do které se budeme moct kdoví kdy opět vrátit.

Poděkování patří nejen všem dětem, které byly pohodové, ale také instruktorům, jimž se podařilo naučit všechny děti lyžovat. Pan zdravotník a paní asistentka si taktéž zaslouží velké díky za jejich výpomoc a celotýdenní péči.

Zážitky některých účastníků:

Na lyžáku se mi nejvíc líbila jízda sedačkovou lanovkou. (M. Veselý)
Mně se nejvíc líbily závody v lyžování. (M. Popelka)
Mně se nejvíc líbila černá sjezdovka. (R. Sabák)
LVK byl velmi zábavný. (T. Gerža, A. Šťavík)
Naše hodnocení LVK 2020 zní: BÁJO. (I. Václavíková, M. Nováková)

Mgr. Pavlína Šindelářová, vedoucí LVK