Pasování prvňáčků na školáky

V pátek 25. 9. 2020 proběhlo ve třídách I. A a I. B již tradiční Pasování na prvňáčky. I když letošní pasování bylo trochu jiné než v předchozích letech, nechyběla sváteční nálada, rozechvělí prvňáčci a očekávání, jaké to bude, až budu tím opravdickým školákem.

Po úvodním slovu paní ředitelky šlo vše jako na drátku. Každý prvňáček si předstoupil před paní ředitelku a ta ho slovy a nádherným mečem pasovala na školáka. Každému prvňáčkovi pak paní zástupkyně zavěsila na krk malou sovičku, která přináší všem dětem radost z poznání a nových zážitků. Od paní učitelky všichni obdrželi pamětní list a pan asistent vše vyfotil. Na naší škole je zvykem, že naši nejstarší – žáci devátých tříd – si berou pod svá ochranná křídla naše nejmenší – prvňáčky. Za tu dobu se zrodila velká přátelství mezi těmi nejmenšími a největšími. A nejinak tomu snad bude i letos, kdy se budeme s našimi velkými kamarády potkávat nejen na chodbách školy, ale pořádat i různé společné akce, na které se už všichni těšíme.

Vzhledem k epidemiologické situaci jsme sice letos nemohli tuto slavnostní akci konat ve spolupráci s deváťáky a za přítomnosti rodičů, přesto jsme si všichni tento slavnostní den užili.

Za žáky prvních tříd zapsala a moc děkuje vedení školy za organizaci celého pasování.

Mgr. Dana Mlčáková, třídní učitelka I. B